Понеділок, 28.05.2018, 08:42

Головна » 2013 » Листопад » 26 » Виставка робіт людей з обмеженими можливостями „Повір у себе і в тебе повірять інші!”

21 рік тому Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета такого рішення цілком очевидна: люди з обмеженими фізичними можливостями повинні відчувати себе повноправними членами суспільства.
Близько 10% людей, що населяють планету Земля, інваліди. Цифра катастрофічна за своїми масштабами. І, треба визнати, що вона зростає з року в рік. Проблеми інвалідів в кожній державі схожі між собою. Вони стосуються не лише освіти, працевлаштування, але й головної сфери життя – спілкування. Люди з певними вадами ніяково почуваються в колі здорових, їм здається, що їх намагаються уникати, щоб не образити зайвим словом чи жестом.
У багатьох країнах світу в Міжнародний день інвалідів проходять спартакіади, в яких беруть участь люди з обмеженими фізичними можливостями. Вони демонструють не тільки фізичну силу, але і внутрішні резерви організму, намагаючись довести всьому світу, що можуть жити повноцінно, яскраво і насичено.

В Україні близько 3 мільйонів людей – інваліди. І вони потребують підвищеної уваги до себе. Ліки, продуктові набори, пільги на медичне обслуговування, пенсії і дотації, спеціально оснащений транспорт – це все потрібно людині з особливими потребами. Та все ж головним є увага та розуміння, і не тільки 3 грудня, а постійно.
Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства. Вони змагаються з хворобою, з людською байдужістю, самотністю, змагаються з надзвичайною наполегливістю і досягають вершин.
26 листопада 2013 року в приміщенні Хорольської центральної районної бібліотеки пройшло відкриття виставки творчих робіт людей з обмеженими фізичними можливостями „Повір у себе і в тебе повірять інші!”. Творчі роботи авторів – це можливість відчути себе повноцінними членами суспільства, дарувати людям радість, створювати прекрасні оригінальні шедеври. Творча реабілітація важлива для будь якої людини, яка потрапляє в складні життєві обставини, а особливо для людей з обмеженими фізичними можливостями. Тільки мистецтво у всіх його проявах здатне піднести особистість, вирвати її з тенет важкої реальності, наповнити сенсом буття.

Про авторів робіт – Євгена Кіндратовича Радька, фотохудожника, який був присутній на відкритті виставки, Тетяну Юріївну Синягівську (роботи, вишиті хрестиком), Олену Григорівну Лисенко (роботи, вишиті бісером), Аллу Володимирівну Стовбу (малюнки фарбами), Римму Анатоліївну Нікеліну (роботи, виконані в техніці орігамі) – розповіла завідувач відділенням соціально-побутової адаптації Хорольського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Людмила Михайлівна Бойко.
Міжнародний день інвалідів, виставка, Генеральна Асамблея ООН, центральна районна бібліотека
Категорія: Події | Переглядів: 469 | Додав: Khorol-lib | Рейтинг: 5.0/50
Ім`я *: